کلاهبرداری 18 نفر با قبض جعلی هشدار پلیس درباره فروش کالا در سایت های اینترنتی


آفتاب نیوز :

سردار علی ولی پور گودرزی درباره جزئیات این پرونده گفت: در پی وقوع یک فقره جعل در سطح شهر تهران و احراز شکایت شاکیه، رسیدگی به این پرونده توسط جمعی از بازپرسان این پرونده تصمیم گیری شد. پلیس آگاهی تهران و در گام اول تحقیقات را انجام دادند و بازجویان از مالباخته اطلاع پیدا کردند که شاکی در یکی از سایت های خرید و فروش اجناس دست دوم آگهی فروش تلویزیون را منتشر کرده است. در 28 تیرماه امسال شخصی با او تماس گرفت و از او خواست تلویزیون بخرد.

وی با اشاره به ملاقات شاکی با فرد کلاهبرداری که خود را خریدار معرفی کرده بود، گفت: این فرد با ارائه فیش جعلی و دروغگویی به مدعی و به بهانه ارسال پیامک ودیعه، تلویزیون را به دست آورده است. چند دقیقه… سریع رفت. در نهایت شاکی با استعلام از بانک متوجه شد که هیچ پولی به حسابش واریز نشده و کلاهبرداری شده است.

ولی پور گودرزی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص کلاهبرداری توسط بازپرس ادامه دارد، گفت: در ادامه تحقیقات، بازپرسان موفق به کشف هویت متهم و شناسایی مخفیگاه وی در یکی از محله های تهران شدند که در زیر هماهنگی با دادگستری آمده است. برای اجرای عملیات مجوزهای لازم اخذ گردید.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به عملیات پلیسی برای دستگیری متهم گفت: این فرد در یک عملیات غیرمنتظره در مخفیگاهش دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد. همچنین محل مذکور مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن 8 دستگاه تلویزیون، 9 شاخه لوستر برنزی، 5 عدد بلندگوی تلویزیون، 2 دستگاه جاروبرقی، 1 عدد کنسول PS5 و 1 دستگاه یخچال کشف شد.

وی با اشاره به انتقال متهم به کلانتری و بازجویی از وی گفت: متهم که در بازجویی های مقدماتی دستگیر و با مدارک موجود مواجه شد به جرم خود اعتراف کرد و با استفاده از فیش واریزی جعلی بانکی از 18 نفر کلاهبرداری کرد. . در ادامه برای این فرد پرونده تشکیل و متهم برای ادامه پرونده جنایی روانه دادسرا شد. تحقیقات در این زمینه برای کشف سایر جرایم احتمالی ادامه دارد.

ولی پور گودرزی در این خصوص به مردم هشدار داد که در صورت فروش اینترنتی کالا، دقت کنند ابتدا از وارد شدن پول به حسابشان اطمینان حاصل کنند و سپس به تحویل کالا به خریدار ادامه دهند و از ادعایی خودداری کنند. مانند اختلال در سیستم بانکی. ، ارسال اس ام اس و غیره را معطل نکنید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما