هشتاد و پنج قانون عفاف و حجاب توهین به شعور مردم بود

جمیله قدیور در این روزنامه درباره لایحه عفاف و حجاب نوشت: لایحه قانون عفاف و حجاب سومین موضوعی است که پس از طرح حمایت از خانواده بر اساس اصل 85 در کمیسیون مجلس یازدهم مطرح می شود. و پیش نویس حفاظت از فضای مجازی. سه موضوع حساس، ظاهراً حساسیت مردم نسبت به آنها و انتقادات گسترده باعث شد که در مجلس و اصل هشتاد و پنجم آنها در مجلس یازدهم مطرح نشود.

آفتاب نیوز :

قرار دادن این طرح در اصل 85 قانون اساسی و ارسال آن به کمیسیونی متشکل از 10 نماینده و تصویب این قانون با 8 رأی در این کمیسیون بر اساس اظهارات نمایندگان در صحن علنی، غفلت و حتی توهین به اطلاعات نیست. و اراده مردم؟ استدلال نمایندگان موافق هشتاد و پنجمین اصلاحیه قانون مبنی بر لزوم استماع این لایحه در کمیسیون به جای صحن علنی صرفا برای تسریع نتایج، عدم امکان استماع رای در مجلس فعلی، امکان استفاده از نظر کارشناسان، عدم امکان رسیدگی به 1600 نظر نمایندگان و وقت گیر بودن رسیدگی به طرح قانون در صحن علنی قرار گرفت و دلیل دیگری مبنی بر لزوم رعایت آن ارائه نشد. ماده 85; شواهدی که در هر طرح یا پروژه ای قابل ارائه است.

به این ترتیب با توجه به استدلال های شورای نگهبان در گذشته مبنی بر اینکه «تصویب بسیاری از قوانین مهم شورای اسلامی بر اساس ماده ۸۵ قانون اساسی، واگذاری آن به تشخیص کمیسیون های آن، خلاف قانون اساسی است. زیرا اهتمام و توجه به آن در صحن علنی طرح ها و طرح های شورای اسلامی در کمیسیون ها تکمیل نمی شود و لذا هدف اصلی قانون گذاری این است که قوانین مصوب شورای اسلامی بر اساس رای و نظر نمایندگان نباشد. از ملت

در مورد لایحه قانون حجاب و عفاف، شورای نگهبان باید بررسی کند که آیا این امر ضروری است یا مغایر با موازین مختلف شرعی و قانونی و موضوعاتی مانند شخصی بودن جرم و مجازات، نسبت جرم و مجازات، تعدد جرم و جنایت، کلان مالی. وضعیت، ایجاد هزینه برای شهروندان و بنگاه های دولتی، عدم امکان حل پرونده های تجدیدنظر متعدد از سوی دستگاه قضایی، افزایش دوقطبی شدن جامعه و تشدید روابط شهروندان با یکدیگر. شکی نیست که بررسی هر یک از مواد این لایحه به زمان بیشتری از زمان مورد نیاز برای بررسی 1600 پیشنهاد نمایندگان و تصویب این لایحه نیاز دارد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما